O SMS

Grupa odnowy wsi Szymanowo  (:SMS:) powstała w 2014 roku, z inicjatywy pokolenia dzisiejszych trzydziesto i czterdziestolatków zamieszkujących sołectwo. Grupa ta nazwała się SMS- Sympatyczni Mieszkańcy Szymanowa. SMS to grupa ludzi z pasją. Wszyscy członkowie darzą się dużą sympatią. Wspólnie chcą rozwijać swoje zainteresowania i osiągać postawione cele. Pasja to według członków grupy niezwykle istotny element życia, dający poczucie spełnienia i twórczą radość. Motorem działań SMS są należący do niego ludzie – grupa przyjaciół, która postanowiła zrobić coś wspólnie, dla swej miejscowości. SMS skupia się przede wszystkim na wspieraniu aktywności kulturalnej i towarzyskiej, i propagowaniu profilaktyki zdrowotnej. Popularnością cieszy się cykl spotkań organizowanych przez grupę pod nazwą „Podziel się swoją pasją”, na których członkowie i pozostali uczestnicy mogą się twórczo realizować. SMS wykorzystuje do swoich celów nowo wybudowaną świetlicę. Sympatyczni Mieszkańcy Szymanowa starają się krzewić postawy patriotyczne, tolerancyjne i prowadzić działalność edukacyjną.

W roku 2016 założyliśmy stowarzyszenie o tej samej nazwie. Sformalizowanie naszej działalności było potrzebne, aby móc pozyskiwać środki na rozwój naszej działalności.

Działamy prężnie jako stowarzyszenie dwa lata i widzimy, że nasze starania przynoszą wreszcie spodziewane efekty. Coraz więcej osób uczestniczy w spotkaniach „Podziel się swoją pasją”.

Naszą flagową imprezę integracyjno -sportowa Szymanowski bieg przełajowy będziemy organizować już po raz czwarty. Rośnie zainteresowanie, a my ze swej strony staramy się, aby był to już profesjonalnie zorganizowany bieg z pomiarem czasu dla wszystkich uczestników.

Oprócz tego organizujemy corocznie balik karnawałowy dla dzieci, kolędowanie dla wszystkich mieszkańców, spotkania historyczne, zabawę karnawałową, zabawę sylwestrową, wystawę zwierząt egzotycznych, spotkania integracyjne przy szachach, grze w pingponga i piłkarzyki.

Czujemy się bardzo dobrze w swoim towarzystwie,miło spędzamy wolne chwile i zachęcamy Państwa do przyłączenia się.

Jesteśmy otwarci na wszelkie nowe inicjatywy i zapraszamy do współpracy.